نتایج جستجو برای عبارت :

صبح زود برخاستن .

انحراف، چه انحرافی! انحراف از آگاهی انسانی. خروج، چه خروجی! خروج از مذهب آدم. و برخاستن، چه برخاستنی! برخاستن از همه چیز. و پذیرفته شدن در آغوش بی‌منّت و لامذهب خدا. مذهب عشق.
حلمی | کتاب لامکان
کتاب لامکان را می‌توانید در اینجا بخوانید.
به عمق تاریخ رفتن و خویش را بازشناختن؛ خویش را یابیدن، و در امتداد خویش برخاستن و بال گشودن. در خون خویش غلتیدن و از خون خویش برخاستن، چو ترانه‌ای ناگاه، چو شاهینی بی‌زمین. کلمه! ای تپش جاویدان! ای خون سرخ انار!‌ از تو هرگز بازنایستادم، و این بار به تقدیری خوش‌تر، خموش‌تر، پرخروش‌تر باز می‌گردم.
آواز بازگشت، اگرکه سرزمین نور آغوش بگشاید، و به کلبه‌ای و لقمه‌ای نان و شراب، خادم کوچک خویش به جان پذیرا شود. پیمان دل به جا آوردم و خانه‌ی دیو
این یک تمرین شنیدن است، و یک تمرین دیدن. از خویش بیرون آمدن و از مرزهای خویش پا بیرون نهادن. پا از دانش‌های مرسوم و عرفانهای سنّتی و سخنان مشهور و موسیقی‌های منقضی و قابهای کهنه و روشهای پوسیده بیرون نهادن و خود را در ماورای خویش و در ماورای حروف نوشته‌شده و تصاویر برپاشده و اصوات منسوخ تنها یافتن. این زندگی یک تمرین برخاستن است. 

به قصد شنیده‌شدن، اصوات به سراغ تو نمی‌آیند. به قصد دیده‌شدن، زیبایی‌ها از تو سراغ نمی‌گیرند. تو باید به سمت
چرا در هنگام بردن نام اما عصر (عج) در دعاها دست بر سر میگذاریم و برای دیگر ائمه این عمل صورت نمی گیرد؟
 در حضور امام رضا«ع» کلمه قائم ذکر شد، آن حضرت برخاست , دست بر سر نهاد و فرمود : «اللهم عجّل فرجه»بحار الانوار( ج ۵۱، ص ۳۰)امام صادق«ع» فرمود : «سزاوار است هنگام ذکرصفت« قائم»  به پاخیزند و از خداوند تعجیل در فرجش را بخواهند» (الزام الناصب، ج ۱، ص ۲۷۱.) علت بلند شدن را از امام صادق (ع) پرسیدند ؛ ایشان فرمود: زیرا غیبت ایشان طولانی است و چون رأفت
زمانه ی تفریق. پیش از وصل، فصل. خَلق را به خویش نهادن و بی خَلق برخاستن و خُلق را آتش زدن، بی خُلق برخاستن. غم را وانهادن و شادی را، و هر طلب پست را، و هر آرزو و امید. همه بندها بگسستن، از سست ترین تا سخت ترین. هیچ ندا را پاسخ نگفتن، به هیچ آیین و ادب سر نجنباندن، و سر به هیچ سر فرو نیاوردن، نه خدا و نه انسان. از همه چیز سر کشیدن. بی باور به قدمگاه حقیقت رفتن و سر گوش تا گوش به تیغ استاد عشق سپردن. 
طرد شدن، خاک شدن، خاکِ حقیقی، نه خاکِ خاک. خاکِ آسمان

صبح زود برخاستن ، طعم تمام روز را عوض می کند .کارها هم چقدر جلو می‌افتد . میدانی ؟ صبح زود عطر غریبی دارد ، عطری که در انتهای صبح زود تمام می شود و هرگز به مشام آن ها که تا کَمرکِش ظهر می خوابند ، نمیرسد .کسالت ، کسالت می‌آورد .خواب ، خواب.
#نادر_ابراهیمی  #یک_عاشقانه_آرام
نیمی به بقا، نیمی به فنا. نیمی به رزم، نیمی به بزم. نیمی به هستی، نیمی به نیستی. نیمی این و نیمی آن. ای آن در این ریخته! ای عدم موزون! ای حقیقت! 
ای حقیقت! نوایت سوزناک و آستانت مرمر سرد آتشین! ای بی‌نام! جامت سروش هوشیاری‌هاست. ما را در خود نابود کن و بود کن! 
این‌چنین هنری که هر آینه از خویش برخاستن و از مرزها برگذشتن. این چنین هنری، که نابودن و در عدم ناسودن. این چنین هنری جان را رواست. 
از مرزها بیرون مشو، بالا رو! از مذهب‌ها بالا رو و از هر چه ه
مژده‌ای آمد ز ماه راستینشد برون دست نهان از آستین
دست غیب آمد به جان برخاستندخفتگان دامن‌کشان برخاستند
خفتگان جور دگر می‌خواستندبهر خود گور دگر می‌خواستند
لاکن آمد گفت این گور شماستاین چنین رنجی و این نور شماست
پیش از این در آب و نان پرداختیدتن ره بیهودگان انداختید
بعد از این باید به جان برخاستناز زمین و از زمان برخاستن
بعد از این پرواز بی صرف عددبی مقامات و موازین حسد
جان گرفتم از عدم تا جان دهمآنچه دشوار تو بود آسان دهم
ای خوشا این برک
لذت برخاستن
استراحت و خوابیدن ضمن اینکه یک نیاز طبیعی برای انسان است ، یک امر لذت بخش نیز می باشد ، به خصوص برای کسی که خسته است و نیاز بیشتری به خوابیدن دارد ، از سوی دیگر برای بسیاری از افراد برخاستن از خواب دشوار بوده و همیشه هنگام برخاستن از خواب ، هنوز احساس می کنند که نیاز به خوابیدن بیشتری دارند و در صورتی که چاره ای جز بیدار شدن نداشته باشند به زور از خواب برخاسته و از بیدار شدن ناخرسند می باشند .
از طرف دیگر نمی شود همیشه و یا مدتِ زیاد
از دیشب یه فکری زده به سرم (به سر که نمی‌شه گفت... اینجور خواستنای یهویی، دلی‌ان بیشتر) و چند بار تا الان سایتای بلیت قطار و هواپیما رو بالا پایین کردم. قطاری که دوستم داره باش میره جا نداره فعلا. اگه اون اوکی بشه برگشتم یه تاریخیه که بلیت هواپیما قیمتش مناسبه (مسیر عکسش خیلی گرونه در واقع)! ترکیب‌های دیگه‌ای هم میشه انتخاب کرد ولی من همین یه حالتو فعلا می‌خوام در نظر بگیرم.
خونواده در نهایت مخالفتی نکردن. می‌دونم بابام دوست داره تعطیلات عید
‍ ‍
نماز شب در کلام امیرالمؤمنین علیه السّلام
برخاستن براى نماز شب، موجب تندرستى و خشنودى پروردگار و استحقاق رحمت و تمسک به اخلاق پیامبر است. (بحارالانوار، ج۸۴)
از زمانیکه گفتار رسول خدا (صلى الله علیه وآله) را شنیدم که فرمود: نماز شب نور است، نماز شب را ترک نکردم. (بحارالانوار، ج۴۱، ص۷۱)
شب زنده دارى، شعار پرهیزکاران و روش مشتاقان است. (غررالحکم، ص۱۹۲)
#نماز_شب#نماز_عشق #همدم_همراه_همراز_نزدیکترین_رفیق #جانا #خدا❤️

آموزش رویت برنامه های تجدید نظر
برنامه ها - که اطلاعات استخراج شده از خواص عناصر مختلف پروژه را نشان می دهد - ستون فقرات BIM هستند. در این دوره نحوه کار با آموزش رویت برنامه های تجدید نظر را در Revit کاوش کنید.
مربی اریک وینگ با تمرکز بیشتر بر روی "من" برای اطلاعات در BIM ، مربی اریک وینگ نحوه چاله زدن به پایگاه داده Revit و جستجوی داده ها از مدلهای شما را نشان می دهد.
اریک چند برنامه استاندارد مانند درب ، پنجره و اتاق را تحت پوشش قرار می دهد و سپس به ویژگ
نحوه جلوگیری از درد گوش هنگام پرواز

درد گوش یک تجربه معمول و ناخوشایند برای مسافران هواپیما است. ممکن است هنگام برخاستن و فرود آمدن در گوش ، درد ، خستگی و ناراحتی را در گوش خود تجربه کنید ، وقتی تغییرات سریع در ارتفاع باعث عدم تعادل بین فشار هوا در کابین و فشار هوا در گوش شما می شود. خوشبختانه ، شما می توانید در هنگام پرواز با بلعیدن مکرر و استفاده از تکنیک های مخصوص تنفس ، گوش خود را در طول پرواز محافظت کنید. پرواز در حالی که احتقان است می ت
در عمق ره سپردن و در عمق جان بردن. در عمق غنودن و در عمق برخاستن. 
در عمق مردن و در عمق به میلاد نو برآمدن. من آن بیرون‌ها هیچ نمی‌بینم، و این درون‌ها جز هیچ نمی‌بینم.
هیچ که در درون می‌تند و در بیرون به پیش می‌تازد.بازمی‌گردیم و جهان را باز‌می‌گردانیم.
حلمی | هنر و معنویت
موسیقی: [Clint Mansell - Lux Aeterna [Eternal Light
«پاسخ سؤالات مسابقه» برنامه 98/08/23

«سؤالات مسابقه»

سوالات مسابقه درسهایی از قرآن ۲۳.۸.۹۸

1- به چه دلیل عقل به تنهایی برای سعادت بشر کافی نیست؟

1) پشیمانی از گذشته
2) وقوع طلاق در زندگی
3) هردو مورد ✅

2- آیه اول سوره ابراهیم به کدام ماموریت رسول خدا اشاره دارد؟

1) خروج جامعه از ظلمات به نور 
2) اقامه قسط و عدل در جامعه
3) تزکیه و تعلیم اهل ایمان

3- آیه 103 سوره توبه به کدام مسئولیت رسول خدا اشاره دارد؟

1) اقامه نماز
2) اخذ زکا
«پاسخ سؤالات مسابقه» برنامه 98/08/23

«سؤالات مسابقه»

سوالات مسابقه درسهایی از قرآن ۲۳.۸.۹۸

1- به چه دلیل عقل به تنهایی برای سعادت بشر کافی نیست؟

1) پشیمانی از گذشته
2) وقوع طلاق در زندگی
3) هردو مورد ✅

2- آیه اول سوره ابراهیم به کدام ماموریت رسول خدا اشاره دارد؟

1) خروج جامعه از ظلمات به نور 
2) اقامه قسط و عدل در جامعه
3) تزکیه و تعلیم اهل ایمان

3- آیه 103 سوره توبه به کدام مسئولیت رسول خدا اشاره دارد؟

1) اقامه نماز
2) اخذ زکا
من نیک می‌دانستم که ایستادن در برابر خودکامگی، هزینه دارد
و در پی ارتقای توده‌ها بودن و بالاخص آگاه‌تر ساختن آنان، هزینه دارد.
و به مقابله برخاستن با امتیازها و بت‌ها از هر سنخ و گروه، هزینه دارد.
و می‌دانستم که دشمنی با من و یاران من و القای شبهه و تهمت بالا خواهد گرفت و به موجی لگام‌گسیخته و گسترده تبدیل خواهد شد.
با این همه نیک می‌دانم که این رسالت من است و امانتی است در دستم و نیز معنای حیات من است.
از این رو، همه این هزینه‌ها را، چون گ
   نگاه دیدگانم سخت متمرکز بر صفحہ گوشے موبایلم بود و در صفحات اجتماعے بدنبال موضوعے براے توشہ راه مےگشتم کہ صداے مادر در گوشم پیچیده گشت. سریع گوشے موبایل را در جاے مناسبے نهادم و بہ اتاق مادر رفتم. دراز بر تختخواب خود بود و ناے برخاستن نداشت. سرماخوردگیش حسابے او را از پا انداختہ بود. در کنارش بر تخت نشستم و در پے حال و احوال و خواستہ اش ماندم. با آنکہ حسابے خستہ بود ولے با همان حنانت همیشگے خود دستے بر سر و صورت من کشید و با صداے گرفتہ خود گفت
من در شهرک غمکده ی
بی پایان درپی پابرهنگان، سوته دلان همدم شدن را بارها آزموده ام . با آه و فغان
شب و روزم را باهم پیوند زده ام . دل ربایان هوس انگیز در نظرم تداعی شده اما خویش
را در میان آنان بی نام و نشان یافته ام . نه رخصتی برای برخاستن  و نه فرصتی برای رهایی از تیره بختی داشته ام
تا زمانیکه همای رحمت جانم را بستاند و از این تاریکی و فلاکت نجاتم بخشد.

آن مرد با باران خواهد آمد

دیروز چند فیل در آفریقا مردند. از خشکسالی. می‌بینی؟ حتی فیل‌ها هم با آن عظمت به همین سادگی ممکن است بیفتند و دیگر پایی برای برخاستن و نایی برای نفس کشیدن نداشته باشند.
 تصویر و خبر مرگ فیل‌ها انگار که چیزی ناممکن یا لااقل دور از ذهن بود. فیل‌ها را شاید بشود کشت، عاج‌شان را برید اما، مردن آن هم از خشکسالی انگار جایی توی ذهن نداشت.
اما، آدما چرا. آدم‌ها فیل نیستند. آدم‌ها کم طاقت‌اند. ضعیف‌اند. یک روز، شاید دو رو
از آسمان باد تبدّل می‌وزد. هنگامه‌ی تحویل است و خموشان با فانوس انتقال در شب تیره می‌گردند. هنگامه‌ی دستها در دستها، و آغوشهای تنگ، و بوسه‌های نور و فروریختن حجاب ظلمت. 
هنگامه‌ی تعویض جامه‌ها، بیداری روح در جسم و از این مردگی برخاستن. چنان بر صحنه است و چنین در کار! سرانجام عرق مردان دل ثمر می‌دهد و عقیده شرمسار تاریخ پست خویش نفس آخر خواهد کشید و حقیقت از خاکستر برخواهد خاست. 
هنگامه‌ی تغییر استو خموشان با فانوس‌ انتقالدر شب تیره می
فرمود: پیامبر خدا صلی الله علیه و آله گشاده رو و خوش اخلاق و نرمخو بود و نه خشن و زمخت و نه، فریاد می کشید و ناسزا می گفت و نه عیب جویی می کرد و نه بسیار شوخی می کرد.خود را از آن چه دوست نمی داشت، به غفلت می زد و دیگران را نه از آن نومید می ساخت و نه بدان ترغیب می کرد.سه چیز را از خود دور کرده بود: لجاجت، پرگویی و بیهودگی و سه چیز را از مردم کنار نهاده بود: هیچ کس را، نه می نکوهید و نه عیب می کرد و در پی جستن زشتیهای او نبود، وسخنی نمی گفت، مگر در آن چ
باد می‌آید و باده در سر می‌شکفد. باد می‌آید از جانب خدا، غم می‌رود، شعف در رگ می‌شتابد و شکر قدر می‌گسترد. شکرانه‌ات ای خدای وصل! ای فصل‌های بی‌خطاب و ای وصل‌های ناگریز! چنان مردنی چنین میلادی می‌طلبید.

رمضان را عاشقان به عرق ناب افطار بشکنند. روزه‌دارن ترک شراب نگویند، که چنین ترکها نارواست و شرک است و دشمنی. سحر با آفتاب عشق برخاستن و شب تا به دیرهنگام با جامهای رقصان به سر کردن. 

ما را دین راستی‌ست. ما این و آن نشناسیم. حقیقت در دست ا
از خویش سخن می‌گوید، انکار می‌کند، می‌ترسد، شک می‌کند، می‌پرسد، تأیید می‌کند، تکذیب می‌کند. آرام می‌خواهد، لیکن آرام نمی‌گیرد، چرا که به راه نمی‌افتد.
در سکوت می‌راند، از عشق سخن می‌گوید، نمی‌ترسد، در یقین می‌بالد، نه تحسین می‌کند و نه می‌نالد. آرام نمی‌خواهد، لیکن آرام است، چرا که در راه است.
هیچ حرفی، هیچ عقیده‌ای، هیچ نشانه‌ای. هیچ ‌کس نخواهد آمد. آنکس که می‌خواهد، برمی‌خیزد. آنکس که باور دارد، عمل می‌کند. جویای برکت حرکت
آنچه راه چپ به ما آموخته است: خلق یک شیطان بزرگ و انداختن تقصیرها و کوتاهی‌های خویش بر دوش او. در جهاد اصغر باختن، و از ترس نور به تاریکی پناه بردن.
آنچه راه راست به ما آموخته است: شیطان بزرگ نفس من است، و آنگاه چشم و گوش و دل و جان بر جهان بستن، هراس از زیستن و سر به گریبان زهد و خوف فرو بردن، دامن از زندگی و تجربیات نو کشیدن و نامش را جهاد اکبر نهادن. از ترس تاریکی، دامن نور را به چنگ فشردن.
آنچه راه عشق می‌آموزاند: زندگی را به تمامی زیستن، بی هر
دریکی از روزهای خوب بهاری درصبح زود در یکی از روستاهای خوب شمال درحالی که زیر لحاف گرم و نرمی که مادربزرگ با دستان پرمهرش دوخته بود با صدای آواز پرندگان و نسیم بهاری که از لا به لایه درختان به شیشه ی پنجره ی اتاقم برخورد می کرد،از خواب بیدار شدم و شتابان با شادی به سمت پنجره ی اتاق رفتم و پنجره را گشودم و با دمی محکم بوی جنگل و گل های روستا و هوای تازه را وارد ریه هایم کردم و بالبخند به خورشیدتابان بالای سرم سلام گفتم و با شورو شوق جوانی به سمت
زندگی درست مثل یک تابع سینوسی است که پیوسته در بازۀ منفی‌ها و مثبت‌ها، غم‌ها و شادی‌ها، در گذر است و تمام آدم‌های دنیا به اقتضای شرایط، مدتی با اشک‌ها یا لبخندها همراه‌اند؛ شاید آن درد یا درمانی که عیار ما را با آن می‌سنجند در ظاهر با یکدیگر تفاوت داشته باشد، اما صیقل دادن روح است که همه در میان حوادث تجربه می‌کنیم تا بُعد روحانی ما نیز همچون بُعد جسمانی ما رشد کند. ما برای التیام درد، درست همان حرف‌هایی را از دوستانمان می‌شنویم که رو
ای دل خوندیده جان‌افراز شوروح عریانی، حجاب‌انداز شو
خلق اوهامی به قعر چاه بینمردم بیراه را خودخواه بین
مردم حق را بگو بیدار باشهر زمان آماده‌ی پیکار باش
غفلت و جهل است هر سو، تیز کناین بهار کبر را پائیز کن 
خامشان شاهد معراج‌وش!بر شوید ای رهروان کاج‌وش
کو به کو این قاره نورانی کنیداین ره شب را چراغانی کنید
سالکان راه بی روی و ریا!بر شوید ای پاسبانان خدا
ظلمت کوران اگر برجاست اینچون تو بنشستی ز دل، برخاست این
تو بخیز ای دل که از برخاستنشعل
سه پاکت فال در دست داشت و اگر می فروخت راحت می رفت خانه و دیگر دغدغه ی پول برای غذای این هفته را نداشت. درب مترو باز شد و با جثه ی کوچکش جمعیت را کنار زد و رفت داخل.- آقا فال بدم؟+ حافظ از روی مستی یه چیزی گفته، من بیام پول بدم براش؟ صد سال سیاه پول نمی دم.با دمپایی هایی که از فرط استفاده دیگر نه سَری داشت و نه تَهی و نه کَفی، پاهایش را کف مترو کشید و رفت روبروی پیرمردی که پلاستیک میوه در دست داشت ایستاد.چندبار به چشم های پیرمرد خیره شد، اما دید که ا
تابحال خواب خود را فراموش کرده اید؟ آیا دچار بختک شده اید؟ خوابهای رنگی چطور آیا تا بحال دیده اید؟
در این پست ۱۰ موضوع جالب در مورد خواب دیدن را عنوان نموده ام.
خواب دیدن افراد نابیناکسانی که بعد از تولد نابینا می‌شوند می‌توانند تصاویر را در خواب ببینند.
افرادی که نابینا به دنیا می‌آیند نمی‌توانند در خواب تصاویر را ببینند، اما نابینایان خوابهایی به شفافی افراد بینا دارند.
که البته شامل حواس پنج گانه دیگر مثل شنوایی، چشایی، بویایی، لامسه

... تمامی اعضاء این خطر را حس کرده بودند. قدم‌ها شمرده و در عین حال محکم برداشته می‌شد تا جاپایی برای نفر بعدی بماند. با پاشنه‌ی پا داخل برف قدم می‌گذاشتیم. مگر تمام می‌شد این سرسره‌ی یخی!
ناگهان همان عضو تیم لیز خورد و افتاد. سرجای خود نشست. به کمک عصا اقدام به برخاستن کرد اما مجدد لیز خورد و شروع کرد به حرکت رو به پایین. نفس در سینه‌هایمان حبس شده بود. شاید بهترین کار تماشا نکردن صحنه بود...

ادامه مطلب
مستی اینک آرام می‌گیرد، و با عبور از طغیان‌های جان به کرانه می‌رسد. امواج خروشان را، و جان را، سرمنزل حق بود. طغیان بیهوده جان‌ها نستاند، چراکه هرچه ستاندنی باید ستانده می‌شد و هرچه بخشیدنی بخشیده. 
جان به بالا می‌رود و از چرخ بالا می‌پرد، و در این چرخ نیز کس بیهوده گم نیست. هیچ کس گم نیست و سرانجام هر جان آشوبیده از پس افتادن‌ها و برخاستن‌ها به طریق ابدی فراخوانده می‌شود و راه می‌یابد و نخستین گام‌های لرزان خویش را بر‌می‌نهد.
از میا
-آه همین الان تایم استراحتم تمام شد!-
امروز بعد از پایان تست های فیزیک مقاله ای از مهشید حقیقت میخواندم که درباره کارآفرینی زنان در جهان صحبت کرده بود و واو! یخش هایی از آن واقعا الهام بخش است!
ما زن ها خودمان را محبوس یک سری کلیشه های تعریف شده ی اجتماعی کرده ایم یا شاید هم کرده اند! ، جسور بودن و dream big را یادمان ندادند ، ما باید همیشه کامل می بودیم ، مراقب رفتارمان ، پوششمان ، حتی خندیدنمان! می بودیم...زمین خوردن و دوباره قدرتمند تر برخاستن را

تمامی اعضاء این خطر را حس کرده بودند. قدم‌ها شمرده و در عین حال محکم برداشته می‌شد تا جاپایی برای نفر بعدی بماند. با پاشنه‌ی پا داخل برف قدم می‌گذاشتیم. مگر تمام می‌شد این سرسره‌ی یخی!
ناگهان همان عضو تیم لیز خورد و افتاد. سرجای خود نشست. به کمک عصا اقدام به برخاستن کرد اما مجدد لیز خورد و شروع کرد به حرکت رو به پایین. نفس در سینه‌هایمان حبس شده بود. شاید بهترین کار تماشا نکردن صحنه بود...

ادامه مطلب
آموزش رویت کارگاه پله

نحوه استفاده از Revit program برنامه نویسی آموزش رویت کارگاه پله BIM زمینی از Autodesk Find را بیابید تا از پله ها و نرده های سفارشی آسان استفاده کنید.
مربی اریک وینگ برجسته ها ، دستگاه ها و روش هایی را گسترش می دهد که می تواند شما را قادر به اضافه کردن پله ها و نرده های نفیس به سازه های خود کند.
اریک نحوه شامل پله های مستقیم ، پله های سیم پیچ ، پله های قالب U و پله های چند طبقه را فاش می کند.
وی علاوه بر این به نحوه طراحی نرده ها آموزش رو
گربه از لبه ی باریک و لب پریده ی دیوار افتاد توی پارکینگ تاریک . داشتم پتو را می کشیدم روی سرم  بلکه خودم را به هوای خواب آور بودن قرص سرماخوردگی و امروز چه بسیارخسته و دپرس  هستم خواب کنم اما صدای پایین افتادن ِ گربه که اول به پایین افتادن دزد تعبیرش کردم ، نگذاشت . از پشت پنجره ی عرق کرده نگاهش کردم سه بار خیز برداشت بلکه پنجه هایش را به لبه ی قرنیز برساند اما هر سه بار نتوانست و هر بار با صدای اعصاب خرد کن تری پرت می شد کف پارکینگ . یک بار دیگر
مستی اینک آرام می‌گیرد، و با عبور از طغیان‌های جان به کرانه می‌رسد. امواج خروشان را، و جان را، سرمنزل حق بود. طغیان بیهوده جان‌ها نستاند، چراکه هرچه ستاندنی باید ستانده می‌شد و هرچه بخشیدنی بخشیده. 

جان به بالا می‌رود و از چرخ بالا می‌پرد، و در این چرخ نیز کس بیهوده گم نیست. هیچ کس گم نیست و سرانجام هر جان آشوبیده از پس افتادن‌ها و برخاستن‌ها به طریق ابدی فراخوانده می‌شود و راه می‌یابد و نخستین گام‌های لرزان خویش را بر‌می‌نهد.

از می
شرح دعای روز ششم ماه رمضان   

اَللّهُمَّ لا تَخْذُلْنی فیهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِیَتِکَ
                                      خدایا در این ماه به خاطر دست زدن به نافرمانیت خوارم مساز

وَلاتَضْرِبْنی بِسِیاطِ نَقِمَتِکَ
                                      و تازیانه‌های عذابت را بر من مزن

وَزَحْزِحْنی فیهِ مِنْ مُوجِباتِ سَخَطِکَ
                                      و از موجبات خشمت دورم بدار

بِمَنِّکَ وَاَیادیکَ ی
شرح دعای روز ششم ماه رمضان 

اَللّهُمَّ لا تَخْذُلْنی فیهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِیَتِکَ
                                      خدایا در این ماه به خاطر دست زدن به نافرمانیت خوارم مساز

وَلاتَضْرِبْنی بِسِیاطِ نَقِمَتِکَ
                                      و تازیانه‌های عذابت را بر من مزن

وَزَحْزِحْنی فیهِ مِنْ مُوجِباتِ سَخَطِکَ
                                      و از موجبات خشمت دورم بدار

بِمَنّ
چرایی‌اش را دقیق نمی دانم، امّا هربار که نگاهی گذرا می اندازم به دو تا دفتر برنامه‌ریزی‌ام که گزارش های دو سه سال درس خواندن را روز به روز و هفته به هفته در آن ثبت کرده‌ام - گرچه برخی صفحاتش نیز خالی مانده - یک نکته‌ای توجهم را جلب می کند و آن، یک بی ارادگی، یک بی میلی به درس خواندن، یک روح ناکام و یک دانش‌آموز نسبتاً خسته است که گاهی با شتاب درس می خواند و ساعت مطالعه‌اش بالاست؛ گاهی با کندی و ساعت مطالعه‌اش نه چندان بالا؛ گاهی نیز اساساً
چرایش را دقیق نمی‌دانم، امّا هربار که نگاهی گذرا می‌اندازم به دو تا دفتر برنامه‌ریزی‌ام که گزارش های دوسه‌سال درس‌خواندن را روز‌به‌روز و هفته‌به‌هفته در آن ثبت کرده‌ام - گرچه برخی صفحاتش نیز خالی مانده - یک نکته‌ای توجهم را جلب می‌کند و آن، یک بی‌ارادگی، یک بی‌میلی به درس‌خواندن، یک روح ناکام و یک دانش‌آموز نسبتاً خسته است که گاهی با شتاب درس می‌خواند و ساعت مطالعه‌اش بالاست؛ گاهی با کندی و ساعت مطالعه‌اش نه چندان بالا؛ گاهی ن
پنجره مثل همیشه باز بود، و پرده کرکره های کثیف اتاق کنار زده. ترکیب نور آبی و قرمز نئون، ثانیه ای یک بار میرفت و می آمد. خوب اگر گوش میکردی، صدایش را هم میشنیدی،‌ روشن که بود. و باز قطع میشد، صدا و نور؛ هم زمان. من که دیگر عادت کرده بودم.

میخواستم از تختم بلند شوم اما نمیشد. الان مثلا،‌ شکمم میخارید. وسط، کمی بالای ناف. از روی تیشرتم خاراندمش. به اندازه دو بار بنفش و سیاه شدن اتاق. تختم دقیقا زیر پنجره بود،‌ برای استقبال از این زنده ترین موجود
برای این شبها چه برای قلب سیاهم باید تجویز کنم....این همه سیاهی و گناه را با چه چیزی می توان شست جز تکرار بی امان نام خودش....
یکسال قلب سیاه می کنیم و به یک شب راز و نیاز می شوید و سفید می کند...چه معامله ی عجیبی....چه معامله ی عجیبی و باز هم چه معامله ی عجیبی....
چندین سال پیش وب کسی را خاموش می خواندم به نام واگویه های نسیم...از خوبی های زندگی می گفت تا این  که بعد از مدتی غیبت آمد و گفت همسرش را از دست داده ...کمتر می نوشت و روزی آمد و گفت اوضاع قلبش خیلی
پاییز پدر سالار
گابریل گارسیا مارکز
همه ساعتها،نیمه شب را اعلام کردند،ولی خبری از ژنرال رودریگو د آگیلار نبود.یکی از حاضران به منظور برخاستن از سرمیز رخصت خواست:
-با اجازه،قربان!...
ژنرال چنان نگاهی به او انداخت که دیگر کسی جرئت نکرد برخیزد.با نگاهش فرمان می داد:
-ساکت!هیچ کس حرکت نکند!کسی نفس نکشد!کسی بدون اجازه من حق زندگی کردن ندارد!...
آخرین ضربه ساعت دیواری نواخته شد.ضربه دوازدهم!ناگهان پرده ها کنار رفتند و ژنرال رودریگو دآگیلار وارد شد!و
تسلیح پهپادهای ابابیل ارتش و استقرار آنها در جنوب کشور را می‌توان آرایش رزمی جدیدی از پرنده‌های بدون سرنشین ایران در سواحل خلیج فارس برشمرد.
 در جریان بازدید سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش از پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر، نمونه‌ای از پهپادهای ارتقاء یافته نیروی هوایی ارتش به نمایش درآمده که حاکی از تسلیح و عملیاتی شدن نمونه رزمی پهپادهای ابابیل-۳ در نیروی هوایی ارتش و در پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر بود.پهپاد ابابیل-۳
 رنگ سه گاه موسی معروفی را تا نیمه نواخته بودم. حس ناخوشایندی که طول هفته سراغم آمده بود نگذاشته بود کاملش کنم. تا همانجا هم برای استادعیسی نواختم.  بقیه ی قطعه را مجدد استاد برایم نواخت. در گوشه ی مخالف تریل زیبایی هست که بیشتر در کارهای گذشتگان شنیده میشود. بر خلاف تریل های امروزی که راست و چپ متوالی است با نشستن انگشت اول روی نت و نشستن و برخاستن متوالی انگشت دوم روی نت بعدی، این تریل به این صورت اجرا میشود که انگشت اول روی دو سیم و نت مربوط
آموزش Revit و Dynamo

Autodesk Dynamo به مشتریان امکان می دهد آموزش Revit و Dynamo تعداد زیادی از مشکلات برنامه را که در Revit با آن روبرو هستند ، تسخیر کنند.
استفاده از دینامو ، در داخل مبدل ها می تواند دلیل منطقی بصری برای نزدیک شدن به مشکلات نمایشی خود را به روش های حیرت انگیز و فزاینده ای داشته باشد.
این دوره بهترین راه برای استفاده از Revit متنوع را شامل می شود - و کمک مکانیکی از دینامو — برای ساده سازی ساختار و روند اسناد در Revit.
ایده های کلیدی دینامو ، از جمله ن
در این نوشتار به بررسی اجمالی دو فیلم که در آن اسطوره و محتوای کتاب مقدس ترکیب شده‌اند می‌پردازیم.(داستان فیلم‌ها لو می‌رود)
۱-پسر جهنمی Hellboy 2019
این فیلم از نظر محتوا و فرم شبیه آش شله قلم کار بود. ترکیب اسطوره شاه آرتور انگلیسی و شیطان آخر الزمانی که نظیرش را می‌توان در کتاب مکاشفات یوحنا پیدا کرد.
پسر جهنمی موجودی افسانه‌ای و فانتزی است که به دست نازی‌ها و کشیشی به نام راسپوتین(که کشیشی به همین نام در تاریخ روسیه تزاری آمده) به دنیا می‌آ
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها

مصطفی(ص)،
خواستنی ترین پیامبر است
 که تمنای او، باعث قیام لله در  بشریت می ­شود.
هر جنبه ­ای از زندگی او انسان را به ایستادن و برخاستن وا می­ دارد.
او پیش از تولد و با وعده ­ی آمدنش، با ولادت و پاگذاشتن بر زمین در عرصه­ ها و مراحل زندگیش،
 با مبعوث شدن و جاری کردن کلمات نورانی قرآنش، با صبر در برابر آزارهای دشمنان و مدارای با یارانش،
 با غلبه یافتن حامیانش بر محاصره ­ی دشمن
برپا داشتن
هنگامیکه واژه "برپا داشتن" در مورد اشیاء بکار برده می شود ، این معنا به ذهن تداعی می کند که آنها از حالت افقی و خوابیده به حالت ایستاده وعمودی در آورده شوند ، این مفهوم در باره موضوعات معنوی چون نماز هم چنین معنایی را به ذهن می آورد ، در این صورت هنگامیکه گفته می شود نماز را بر پا دارید  ، به این معنا است که از جای بر خیزید ، حرکت کنید و عبادت خداوند را بر پا دارید ، پس در مفهوم این واژه قیام و ایستادن که کنایه از برخاستن برای انجام کار
هر روز آلارم می‌گذارم. در تخیل‌هایم فکر می‌کنم که فردا ساعت هفت و نیم صبح بر‌می‌خیزم و آب پرتقال و پنیر و کره عسل و نان سنگک می‌خورم و با شور و شوق به کار‌هایم می‌رسم.
آلارم به صدا در می‌آید و گوشی صداهای پرنده‌های جورواجور، آبشار، پتک و آواز در می‌آورد. من  یکی یکی آن‌ها را خاموش می‌کنم. حتی یاد گرفته‌ام که می‌توانم گوشی را زیر بالشم بگذارم و دیگر از این به بعد صدای آلارم را نخواهم شنید. ساعت ده صبح که از خواب بلند می‌شوم صبحانه‌ام م

سلام ایا حدیثی در مذمت خواب اول صبح وجود دارد و ایا خوابیدن پس از طلوع افتاب در سخن ایمه مذمت شده؟
پاسخ: پرسشگر عزیز؛ در روایات متعددى خواب بین الطلوعین مذمت شده است.این خواب موجب فقر و پریشانى دانسته شده است. امام صادق(علیه السلام) فرمود: «خواب صبحگاهان شوم است. رزق را دور و رنگ چهره را زرد و زشت مى کند و این خواب شومى است»، (بحارالانوار، ج ۸۶، ص ۱۲۹)شاید از این جهت خواب بعد از نمازصبح خواب غفلت نامیده می شود که شخص از برکات زیادی که در بیدار
نمی‌دونم چرا می‌نویسم! کسی که مشکل اول و آخرش از اول تا الان منظم کردن و بیان کردن افکارش بوده، کسی که از شروع یه مسئله ی ساده یه هزار و یک شب درمیاره، چرا باید اصلا بنویسه؟ کسی که با ادبیات هرگز میانه ای نداشته و نه خونده و نه ننوشته، چرا باید بنویسه؟ به همین دلیل!
شاید من هرگز نتونسته باشم منظورمو برسونم. این شاید که نوشتم، یعنی واقعا هرگز... هرگز دقیقا منظورمو نرسونده‌ام.. ولی یه چیز رو در مورد خودم مطمئنم؛ هر وقت فکر کنم کاری رو نمی‌تونم ا
1- هر روز (یا شب) یکبار سوره " ذاریات
" را بخوانید. (ثواب الاعمال، ص 302)
 2-  نماز
شب بخوانید مخصوصا زمانی که برخاستن از خواب سخت باشد. (ثواب الاعمال، ص 42)
3- هر گاه وارد خانه خود می شوید سلام کرده
و یک مرتبه سوره "توحید" را بخوانید. (مصابیح الجنان، ص 263)
4- 
صله رحم کنید. (الکافی، ج2، ص152)
5- 
استغفار کنید. (صحیفه امام رضا، ص 84)
6- 
قبل از خواب سوره واقعه را بخوانید. (مفاتیح الجنان ص 15)
7- خوش اخلاق باشید. (امالی صدوق، ص 2)
8- دعای «یا رازِقَ الْمُقِلّینَ وَ یا
راحِ
نظم وبرنامه ریزی

نماز عبادتی است که با در نظر گرفتن زمان و وقت به انجام می رسد از این رو
نمازگزار برای بجا آوردن این عبادت ، لازم است زمان را در نظر گرفته و بر این اساس
وظیفه ی خود را به انجام رساند ، مراعات این موضوع به تدریج ، نظم خاصی را در
شبانه روز برای نمازگزار ایجاد می کند که سایر برنامه های او را در زندگی تحت
تاثیر خود قرار می دهد .
نماز گزاری که برای عبادت خود اهمیت قائل است ، برای خوابیدن و بیدار شدن ،
برای کار و فعالیت های روزانه خود ،
در ضمن دعایی که از امام سجاد علیه السلام وارد شده ، چنین می خوانیم : « وَ أُخْلِصُ لَکَ دُعَائِی تَعَرُّضاً لِلْإِجَابَةِ وَ أَقْهَرُ نَفْسِی عَلَى طَاعَتِکَ رَجَاءً لِلْإِثَابَهِ» : «خدایا من خالصانه در پیشگاه تو دعا می کنم تا در معرض اجابت قرار گیرد ، و نَفْسَم را به اطاعت از تو وا می دارم به امید اینکه به ثواب و پاداش تو نائل شود » (1)
نخستین چیزی که در این نیایش مورد نظر است ؛ دعای خالصانه در پیشگاه خداوند است ، دعایی که فقط خدا را در آن در
تکنولوژی هواپیما

هواپیما به هر نوع وسیله پروازی با بال های ثابت گفته می شود که از هوا سنگین تر باشد و بوسیه یک ملخ یا جت با سرعت بالا حرکت داده شود و بوسیله واکنش دینامیک هوا در مقابل بال هایش ساپورت شود.
اجزای اساسی هواپیما یک سیستم بال برای حفظ آن در حالت پرواز ، سطوح دم برای تثبیت بالها ، سطوح متحرک برای کنترل هواپیما در پرواز و یک نیروگاه برای تأمین نیروی لازم برای فشار هواپیما از طریق هوا است. پیشبینی های لازم در هنگام باقی مانده بر روی

اینترنت که قطع می‌شود دوران یقظه می‌آید؛ دوران برخاستن از خواب و دریدن اوهام. دیگر کسی تا نیمهٔ شبْ عروسک‌های مشهور را دنبال نمی‌کند. دیگر کسی از زکام شدن فلان بازیگر تا حرف‌های بی‌ارزش فلان فوتبالیست پهلو به پهلو نمی‌شود. هشتگ‌ها مثل برگ خزان می‌ریزد. «کپی-پیست»ها از کار می‌افتد و قلم در دست اهلش می‌افتد و می‌چرخد. مردم به کتاب‌ها مراجعه می‌کنند. دانشجویان پاسخ سوال‌شان را از درون کتاب‌هایشان (حالا کتاب کاغذی یا الکترونیکی فر
صبر بر طاعت
صبر یکی از فضائل اخلاقی در انسان است که با داشتن آن ، انسان می تواند به فضیلت های دیگر اخلاقی و مقامات عالی مادی و معنوی نائل شود ، صبر از جمله صفات و ویژگی های اکتسابی است که انسان برای دست یابی به آن لازم است تلاش نموده و از آن بهره مند گردد ، صبر دارای مراتبی از کم تا زیاد است که هر فرد با توجّه به شرایطی که دارد ممکن است بخشی از آن را دارا  باشد ،  از این رو اگر در مرحله ی پایینی از آن باشد لازم است با تلاش به مرحله ی بالاتر آن صعود
دارد برف می‌بارد، اما برف شادی نیست، بهار آزادی نیست، جای شهدا خالی نیست. سیستان و بلوچستان را ندیده‌اید؟ آب نطلبیده همیشه مراد نیست. خشکسالی به درونمان پا گذاشته است. همه خشکمان زده است. آن روز که اعلیحضرت تشریفشان را بردند حضرات گمان کردند علت سقوط حکومت شاهنشاهی، شنیدن صدای انقلاب مردم ایران بوده است برای همین گوش‌ها را کندند و به جایش بلندگو کار گذاشتند. آن روز که از سر لوله‌های تفنگ گل می‌رویید، مردم ایران گمان کردند خون‌های کف خیا
عملیات طبس با نام عملیاتی عملیات پنجه عقاب در ارتش آمریکا، عملیاتی نظامی در ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ بود که توسط نیروی دلتا برای آزادسازی آمریکایی‌های گروگان گرفته‌شده توسط دانشجویان پیرو خط امام در تهران انجام شد. این عملیات نخستین تجربهٔ عملیاتی نیروی دلتا بود.در پی ناکامی دولت ایالات متحده آمریکا در اعمال فشار سیاسی و اقتصادی برای آزادی گروگان‌های آمریکایی در تهران که در ماجرای تصرف سفارت آمریکا بازداشت شده بودند، جیمی کارتر رئیس‌جمهور ای
۱
خانم ملکی برگه‌ی A3 را با دو دست گرفت و به نقاشی خیره شد.‌ بعد آن را گذاشت روی میزش و چند نقاشی دیگر را‌ با دقت از پشت عینک ذره‌بینی‌اش نگاه کرد. کاغذ A3 را دوباره‌ برداشت و این‌بار گفت: «آفرین، بیشتر از همه برایش زحمت کشیدی». نقاشی کل کاغذ را پر کرده بود. تصور دانش‌آموزی بود شاید سیزده‌ساله از یک آیه‌ی قرآنی، روزی که انسانها بازآفریده می‍شوند، آسمانی نامتعارف قهوه‌ای، سیاه، پوشیده‌ از رنگهایی‌ مخملی اما درخشنده، پیکرهایی نامعلوم‌ و
چهره دین
انسان دارای اعضا و جوارحی است و هر عضو انسان برای کاری آفریده شده ، دست برای کار انجام دادن ، پا برای راه رفتن ، گوش برای شنیدن و چشم برای دیدن و همینگونه سایر اعضایی که انسان دارد ، در این میان صورت یا چهره بخشی از بدن انسان است که چند عضو را در خود جای داده و علامت و نشانه ای برای شناخت هر انسانی نیز محسوب می شود ،  لذا در غالب موارد برای تشخیص هر انسانی به چهره او نگاه می کنیم و در دنیا ، عکسِ هر انسان ، یک نشانه ی مهم برای تشخیص هویت ا
بوی بد دهان بسیار زننده است و اغلب با مشکلات دهانی و مشکلات سلامتی مرتبط هستند اما بدتر اینکه بوی بد دهان می تواند نشانه بیماری جدی باشد .مطالعات نشان می دهند که 5-10 درصد از بوی بد تنفس ناشی از بیماری در خارج از دهان هستند و باقی می توانند خبر از مشکل و بیماری داخلی دهند 
دلایل بوی بد دهان
بوی بد ناشی از برخی خوراکی ها
برخی غذاها دارای بوی تند از جمله پیاز، سیر و غذا های تند و همچنین نوشیدنی هایی که بوی تندی دارند مثل قهوه یا نوشیدنی های الکل دا
شکست آمریکا در طبس ۵
اردیبهشت ۱۳۵۹ یادآور شکستی سخت برای نیروهای متجاوز آمریکایی است .
بالگردها و هواپیماهای آمریکایی که وارد حریم ایران شده بودند، با طوفان شن
در طبس روبرو می شوند و عملیات آنها با شکست روبرو می شود. به گزارش روابط عمومی انجمن، بیابان طبس، بهترین راوى معجزه اى است که دل تاریخ را به لرزه در ورد.
ماجراى طبس از جمله آشکارترین توطئه هاى شکست امریکااست. دولت امریکا برای
چنین مأموریتى متجاوز از 5 ماه

قیام
یکی از افعالی که نمازگزار در حال نماز انجام می دهد "قیام" است ، قیام که به معنای برخاستن و برپا شدن است ، حاکی از حرکت و عملی است که انسان در برابر پروردگار خویش انجام داده ، و تلاشی است که در جهت اطاعت از فرمان الهی به انجام می رساند ، همانگونه که نشستن کنایه از در جای خود قرار گرفتن و حرکت نداشتن است ، از این رو نماز گزار وقتی دعوت خداوند را مبنی بر عبادت می شنود ، برای این امر قیام می کند و برای اطاعت ، بر پا می ایستد .
نماز گزار برای شروع

قیام
یکی از افعالی که نمازگزار در حال نماز انجام می دهد "قیام" است ، قیام که به معنای برخاستن و برپا ایستادن می باشد ، حاکی از حرکت و عملی است که انسان در برابر پروردگار خویش انجام داده ، و تلاشی است که در جهت اطاعت از فرمان الهی به ظهور می رساند ، همانگونه که نشستن کنایه از در جای خود قرار گرفتن و حرکت نداشتن است ، از این رو نماز گزار وقتی دعوت خداوند را مبنی بر عبادت می شنود ، برای این امر قیام می کند و برای اطاعت ، بر پا می ایستد .
نماز گزار بر
چهره دین
انسان دارای اعضا و جوارحی است و هر عضو انسان برای کاری آفریده شده ، دست برای کار انجام دادن ، پا برای راه رفتن ، گوش برای شنیدن و چشم برای دیدن و همینگونه سایر اعضایی که انسان دارد ، در این میان صورت یا چهره بخشی از بدن انسان است که چند عضو را در خود جای داده و علامت و نشانه ای برای شناخت هر انسانی نیز محسوب می شود ،  لذا در غالب موارد برای تشخیص هر انسانی به چهره او نگاه می کنیم و در دنیا ، عکسِ هر انسان ، یک نشانه ی مهم برای تشخیص هویت ا

بانگ نماز
بسیاری از کسانی که پایبند به انجام عبادت می باشند ، برای یاد آوری زمان برپا داشتن نماز ، به ویژه برای برخاستن از خواب ، برای نماز صبح ، از ساعت استفاده می کنند ، از این رو زنگ ساعت که نواخته می شود ، آنان از خواب بیدار شده و خود را برای نماز مهیّا می کنند ، در این راستا ، استفاده از ساعت و تنظیم آن ، نشانه ی تعهّدی است که شخص مؤمن نسبت به انجام عبادت دارد .
در گذشته های دور که چنین ابزاری برای یاد آوری وقت نماز وجود نداشت ، مردم از نشان
متن قشنگ برای تولد
در این مطلب از سایت جسارت مجموعه کامل متن قشنگ برای تولد را برای شما عزیزان تهیه نموده ام. امیدواریم که مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.
متن قشنگ برای تولد
ﺩﺭ ﺫﻫﻦ ﺯﻧﺎﻧﻪ ﻣﻦ
ﻣﺮﺩ ﻌﻨ ﻮﻩ ﺑﻮﺩﻥ ﺮﺍﺯ ﺣﺎ ﻣﺮﺩﺍﻧﻪ بودن
و در کنار این ابهت مردانه لوس شدن های کودکانه ی من
در ذهن زنانه ی من مرد یعنی تو
بهترین مرد دنیا تولدت مبارک
متن قشنگ برای تولد یک سالگی
امشب ساقه تنهایی را وزش باد تکان خواهد داد!
و تو به دنیا خواهی
با بهترین آموزشگاه آرایشگری الماس نشان همراه باشید. رژیم شبانه پوست که هر شب باید تکرار شود به ترتیب شامل:
۱_ استفاده ازپاک کننده پوست به نام شیر پاک کن
۲- تونرToner: به معنای متعادل کننده چربی پوست است.
۳- مرحله سوم رژیم شبانه شما ژل الفاهیدروکسی اسید ۱۵ درصد
مرحله ی چهارم مراقبت پوستی شبانه شما شامل یکی از موارد زیر است:
۴- درمان ضد جوش یا ضد اکنه در صورتی که پوست شما دارای جوش های ریز زیرپوستی یا جوش های درشت است.
۵- کرم های روشن کننده در صورتی که
روزی احساسی بود که نقشه‌ی یک رویا رو ترسیم کرده بود، رویا و خیالاتِ شیرین و لذت بخش، احساس می‌خواست دوتاشون باهم قشنگ‌ترین «بودن» رو داشته باشند.
بودنی شبیه به رفاقت خیلی نزدیک، بودنی به مثابه دو تن در یک روح، دو آدمی اما یک ذهنیت واسه اندیشیدن و زیستن. پس احساس را به دومی که جان و جاناناش بود منتقل کرد، نقشه‌ها، رویاها، خیالات رو همیشه با آب و تاب می‌گفت.
صبح‌ها در ساحل بکر و وحشی سمت پشتِ خونه‌هامون قدم می‌زنیم و تابستان‌ها در ساحل سم
اختلالات روانی در کودکان سنین پایین تر بسیار بیشتر از آن چیزی است که محققان تصور می کردند اما تعداد زیادی از این کودکان کمک هایی را که لازم دارند دریافت نمی کنند.
در این مقاله سعی بر آن است که این علائم تا حد زیادی برایتان شرح داده شوند.
کودک دو ساله ی شما بیش از یک ساعت است که بسیار عصبانی است و اوقات تلخی می کند. اسباب بازی های خود را به اطراف اتاق پرتاب می کند و هر زمان که به او نزدیک می شوید عصبانیتش شدیدتر می شود و حتی اگر شما جرات نزدیک شدن
تابحال خواب خود را فراموش کرده اید؟ آیا دچار بختک شده اید؟ خوابهای رنگی چطور آیا تا بحال دیده اید؟
در این پست ۱۰ موضوع جالب در مورد خواب دیدن را عنوان نموده ام.
خواب دیدن افراد نابیناکسانی که بعد از تولد نابینا می‌شوند می‌توانند تصاویر را در خواب ببینند.
افرادی که نابینا به دنیا می‌آیند نمی‌توانند در خواب تصاویر را ببینند، اما نابینایان خوابهایی به شفافی افراد بینا دارند.
که البته شامل حواس پنج گانه دیگر مثل شنوایی، چشایی، بویایی، لامسه
✍️ دکتر مجتبی لشکربلوکی
دوست داشتم سیگار بکشم. احمقانه بود. سال‌ها بود سیگار را ترک کرده بودم. اما زندگی همین است. اراده‌ باورنکردنی‌تان را نشان می‌دهید و سیگار را ترک می کنید و سپس یک صبح زمستان تصمیم می‌گیرید که چهار کیلومتر در سرما پیاده بروید تا یک پاکت سیگار بخرید. عاشقش هستید، از او دو بچه دارید و یک صبح زمستانی خبردار می‌شوید او رفته است، چون زن دیگری را دوست دارد.
کتاب «من او را دوست داشتم» در مورد زنی است که عاشق شوهرش است و به خا
کتابی در سال ۱۳۰۹ قمری  به قلم شخصی ناشناس با عنوان " تأدیب النساء " در ده فصل به شرح زیر، نوشته و منتشر می شود:
فصل اول دربارهٔ «سلوک زن»،
 فصل دوم «حفظ زبان»،
 فصل سوم «گله‌گزاری»،
فصل چهارم «قهر کردن»،
فصل پنجم «طرز راه رفتن»،
فصل ششم «آداب غذا خوردن»،
فصل هفتم «پاکیزه نگه داشتن بدن و استعمال بعضی از عطریات»،
فصل هشتم «طرز لباس پوشیدن»،
 فصل نهم «آداب خوابیدن» و
فصل دهم دربارهٔ «آداب صبح برخاستن از خواب».
چند سال بعد بی‌بی‌خانم استر
کاهش شنوایی سبب خشم و نا امیدی در روابط، افسردگی، احساس پارانویا و اضطراب خواهد شد. از آن طرف عواملی وجود دارند که این پدیده را تسریع می‌کنند.
با گذشت زمان میزان شنوایی ما نیز تغییر می‌کند، اما این به این معنی نیست که الزاماً همه افراد باید از سمعک استفاده کنند. یا دچار ناشنوایی شوند. در این مطلب برخی از اعمالی‌ که روند کاهش شنوایی را سریع‌تر می‌کنند، اشاره می‌کنیم.
وارد شدن آب در گوش‌ها
به گزارش مجله دلتا؛ برای اکثر مردم شنا کردن در آبِ
در سال ۱۳۰۹
(قمری) کتابی به قلم شخص
ناشناسی به نام " تأدیب النساء "نوشته و منتشر شد. هر فصل این رساله به نحوه اصلاح رفتار و کردار
ناپسندی می‌پردازد که نویسنده منتسب به زنان می‌داند:
فصل اول دربارهٔ «سلوک زن»، فصل دوم «حفظ زبان»، فصل سوم «گله‌گزاری»، فصل چهارم «قهر کردن»، فصل
پنجم «طرز راه رفتن»، فصل ششم «آداب غذا خوردن»، فصل هفتم «پاکیزه نگه داشتن بدن و
استعمال بعضی از عطریات»، فصل هشتم «طرز لباس پوشیدن»، فصل نهم «آداب خوابیدن» و
فصل دهم د
اقتصاد ایران در دوران قاجاریه فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: DOCXتعداد صفحات: 10حجم فایل: 23قیمت: 10000 تومانبخشی از متن:
اقتصاد ایران در دوران قاجاریه
فرمت : doc , word
تعداد صفحات : 20
قابل ویرایش است.
منابع دارد.
آماده چاپ و ارائه.
واحد پول ایران در دوران قاجار «قِران» بود که از نقره ضرب می‌شد. هر قران، بیست شاهی و هر شاهی پنجاه دینار ارزش داشت. یعنی هر قران برابر با هزار دینار بود. دو شاهی را صد دینار (صنار) و چهار شاهی را عباسی می‌گفتند. هر توما
موارد آزمون کمربند سفید به نارنجی (مدت تمرین سه ماه)
کاتاها
تای‌کیو‌کو‌سونو‌ایچ – تای‌کیو‌کوسونو‌نی – سو‌کو‌گی‌تای‌کیو‌کو‌سونو‌ایچ‌تاته‌ کاتاها (اجرای کاتاها به صورت قائم)
تاته‌تای‌کیو‌کو‌سونو‌ایچ – تاته‌تای‌کیو‌کو‌سونو‌نی – تاته‌سوکو‌گی‌تای‌کیو‌کوسونو‌ایچ
داچی (ایستادن)
هی‌سو‌کو‌داچی – یوی‌داچی – زنکو‌تسو‌داچی
تکنیکهای دست
جودان‌سوکی – چودان‌سوکی – گدان‌سوکی – موروتو‌سوکی
تکنیکهای پا
کین‌گری – ما
یک:
فرار از دست تقدیر تو چرا؟
که اگر خدای خواهد .... همه جا تقدیری!
دو:
انگار جهان را کشته باشد خوشحال ...
او فکر نمی کرد...علی(ع)...در " زمان" زنده باشد!
سه:
انقدر غم بعداز  سال ها ...
که انگار همین دیروز بود ... " وفات علی(ع) "...
این عشق شد مهمان من ...

بشنوید از محسن چاوشی
چهار:
چشم هایت مرا خورد و رفتم توی دلت ...
چسبیده ام به ریشه ی قلبت ... خیال جمع بمان!
پنج:
انکارم کن که من به تو نمی ارزم ...
آن قیمت بالای تو ... بهتر که نمی خرند!
شش:
مزار شش گوشه ات یا حسین(ع) غرق ب
شبیه ساز سیستمی است که تلاش دارد تا تجربه پرواز یک هواپیما را به صورت واقعی در نزدیک‌ترین شرایط ممکن شبیه سازی نماید. انواع شبیه ساز پرواز از یک بازی ویدیویی تا اندازه واقعی یک کاکپیت هواپیما وجود داشته که بر روی پایه‌های هیدرولیکی قرار دارد و توسط یک کامپیوتر بسیار پیشرفته هدایت می‌شود .شبیه سازهای پرواز به صورت گسترده‌ای توسط صنعت هوانوردی و امور نظامی برای آموزش خلبان‌ها بازسازی سوانح پروازی و یا حتی برای پیشرفت و بهینه‌سازی هواپ
آموزش کودکان :روش‌های آموزشی در مهد کودک
بسیاری از والدین تمایل دارند فرزندان خود را تنها در سن شش سالگی به مراکز آموزشی مانند مهدکودک بفرستند تا برای مدرسه آماده شوند؛ در حالی که آموزش طولانی مدت، باعث افزایش بهره هوشی، رشد جسمانی و اجتماعی کودکان می‌شود. به این ترتیب بهتر است کودکان را از سن سه سالگی در مهدکودک ثبت نام کرد.
مهدکودک‌ شبانه روزی چیست
مهدکودک‌ها با توجه به میزان شهریه‌ای که دریافت می‌کنند و مجوزی که از سازمان بهزیستی در

نقش کرونا در ایجاد سبک زندگی معاد محور
سالهاست که وقتی به پایان زمستان و آغاز فصل بهار نزدیک می­ شویم؛ با دیدن شکوفه ­های زیبای درختان و جوانه زدن برگهای سبزی که نشان از برخاستن گیاهان از خواب زمستانی دارد؛ این روایت پیامبر(صلی الله علیه و واله و سلم) در ذهنم تداعی می ­شود که فرمودند:
«اذا رایتم الربیع فاکثروا ذکر النشور» (هر وقت بهار را دیدید بسیار از قیامت یاد کنید».(مفاتیح الغیب، از فخرالدین رازی، جلد ‏۱۷، ص: ۱۹۴)
لکن چیزی که در هیاهوی
Methadone Hydrochloride/متادونمسکن ، ضد التهاب ، ضد تبAnalgesics Anti- inflammatory and Antipyretics

هشتمین دارو در لیست مرگ که تداخل اش با داروی دیگر یا به صورت تکی منجر به مرگ شده است
موارد مصرف :‌متادون برای کنترل درد شدید و درمان کمکی قطع وابستگی به اپیوئید‌ها و از راه تزریق برای ایجاد بی‌دردی در زایمان به کار می‌رود.
فارماکوکینتیک/تاثیر بدن بر دارو :از راه تزریقی و خوراکی جذب خوبی دارد، در کبد متابولیزه می‌گردد. به طور عمده از طریق کلیه‌ها و مقدار کمی از آن نیز از
حرف اول پست - حرف خیلی زیاده امروز. حوصله دسته بندی هم ندارم :( بی مقدمه

(در مورد کورونا)
1- باز دوباره یادم افتاد چقدر بشر در برابر پروردگارش ضعیفه. روزه هام که قضا نشده تا این سن، ولی واقعا چقدر من پررو هستم که در برابر این ضعف نماز هم نمیخونم :/
2- شمایی که عاشق کله پاچه و سیراب شیردونی دیگه به خفاش خوردن چینیها گیر نده لطفا :/ (خودمم عاشق زبون و بناگوشم :دی) همونقدر که سوپ خفاش برای ما چندش آوره، سیراب شیردون ما هم برای امریکا و اروپا عجیب غریبه
Morphine/مورفین
مسکن ، ضد التهاب ، ضد تب
Analgesics Anti- inflammatory and Antipyretics

هفتمین دارو در لیست مرگ که تداخل اش با داروی دیگر یا بصورت تکی منجر به مرگ شده است
موارد مصرف :مرفین برای تسکین درد‌ و ب عنوان داروی کمکی در درمان سرفه و خیز حاد ریوی مصرف می‌شود.
فارماکوکینتیک/مکانیزم اثراین دارو از راه خوراکی بخوبی جذب می‌شود. اما متابولیسم  گذر اول کبدی آن زیاد بوده و برای رسیدن به اثر درمانی، نسبت به راههای غیر خوراکی ، مقدار بیشتری از مرفین نیاز خواهد بود.
مقایسه مدل تشک‌های اولترا رویا
تشک رویا در دسته تشک های فنر منفصل 4 نوع تشک را به بازار معرفی کرده است که به تشک های رویا اولترا نام گذاری شده اند که شامل:
تشک رویا اولترا پلاس
تشک رویا اولترا 1
تشک اولترا 2
تشک اولترا 3
تشک اولترا 4

Bedsale.ir
بهترین برندها | بهترین قیمت ها | بهترین سرویس
0910-201-4753
021-2842-3448

سازه این تشک ها از فنر منفصل تشکیل شده است که شرکت رویا برای اولین بار این تشک‌ها را در ایران با تکنولوژی POCKET SPRING با تجهیزات و ماشین آلات اروپایی
اینکه هر چند وقت به خودمان استراحت دهیم و به اصطلاح تنبلی کنیم نه تنها اشکالی ندارد بلکه برای تجدید قوای جسمی و روحی لازم نیز می‌باشد اما اگر این به یک اهمال کاری مداوم تبدیل شود باید هر چه سریع‌تر به مقابله با آن بپردازیم و اجازه ندهیم تنبلی به عادت روزانه‌امان تبدیل شود.بلکه با با تنبلی خود مبارزه کنیم. در این مقاله به راهکارهای ساده‌ای اشاره شده تا به شما در پویایی و فعال شدن بیشتر کمک کند.
1- کمی ورزش کنید
هرگز قدرت و تاثیر تمرینات ورزشی
نکاتی مهم که زنان باردار باید توجه کنند
زنانی که باردار هستند و دوست دارند فرزندی سالم بدنیا آورند باید به این نکات توجه کنند .

بخندید و شاد باشیدبررسی های متعدد نشان داده است که خنده یکی از سالمترین پادزهرهای فشار روانی است. وقتی انسان می خندد یا لبخند می زند جریان خون به مغز افزایش می یابد، هورمون هایی به نام اندروفین و بتاندروفین (هورمون های ضد دردی که در شخص احساس خوشی و سلامت ایجاد می کنند) در مغز ایجاد می شوند و سطح هورمون های استرس زا

امروزه انتخاب یک سرویس خواب مناسب برای افراد کار بسیار دشواری به نظر می رسد که باید دقت کافی را برای خرید آن به خرج دهند.

چاپ خرید بهترین سرویس خواب با قیمت ارزان
یزدرسا؛ امروزه انتخاب یک سرویس خواب مناسب برای افراد کار بسیار دشواری به نظر می رسد که باید دقت کافی را برای خرید آن به خرج دهند. برای خرید سرویس خواب باید به عوامل مختلفی توجه نمود. مثلا برای خرید سرویس خواب عروس کیفیت و کارایی و همچنین قیمت سرویس خواب  بسیار حائز اهمیت می باش
یک معجزه! ما در عصر طلایی به دنیا آمده ایم و  زندگی میکنیم...
هرگز در طول تاریخ رسیدن شمار زیادی از مردم به اهدافشان تا این حد امکان پذیر نبوده و فرد در صورتی به هدفش میرسید که سالها تلاش میکرد ، سختی های بسیاری را پشت سر میگذاشت و برای هر گام زمان بسیاری را صرف میکرد. افراد و سازمان های زیادی راهکارهای فریبنده و تکنیک های خاصی را برای رسیدن ، ارائه داده اند. اگر همان کارهایی که افراد موفق انجام میدهند ، بارها و بارها انجام دهید ، هیچ مانعی برای

انگار رسیده‌ای به دوگانه عشق و نفرت؛ همان صفر و یکی خودمان. نه دیگر نمیشود بیتفاوت بود، باید انتخاب کرد... تحملّت بریده؟ تمام شده؟ طاقتت طاق شده؟ چرا؟ چه شده است مگر؟ شده است اینکه در کنکاش این نکته هم بیفتی که چرا و چگونه که تنها اضافه شدن بار غم و مشکل شدن مساله است..‌ نمیشود دیگر گذشته را زخم زد که چرا و چطور، مگر تو همان مرد دیروزین نیستی؟ البته با کمی انباشت غم و از دست‌دادگی امید.. گمان میکنی یک باتری‌ای هستی که تمام انرژی‌اش را داده

(منظور اسم دو نفر نیست :)
 نمیدانم اصل کاری از نظر روحی کم آورده‌ام یا جسمی ولی به هرحال از هردو لحاظ حالم به قاعده نیست؛ لااقل تا الان نتوانسته‌ام تغییر مثبتی ایجاد کنم و هرروز از پی روز دیگر به همان سرعت و بیحاصلی از کفم میرود. گاهی خوابهای معنادار خوبی میبینم که خواهی نخواهی مزه‌اش تا بامداد زیر زبان جانم میماند و یا گاه چندروز پشت هم دچار آشفته دیدن‌های کابوس مانند میشوم که حتی برخاستن از بستر را هم برایم دشوار میکند. نه خوابم و نه بید
محمد اسفندیاری می‌نویسد:
حماسه عاشورا
«یک بُعد نهضت عاشورا حماسه است؛ از آن رو که امام حسین (ع) رویاروی حکومتی ستمگر ایستاد. در مقابل زور، سر خم نکرد و به ذلت تن نداد و آشکارا گفت: ”مرگ با عزّت، بهتر است از زندگی با ذلّت.“ [۱] ایستاد، جنگید، زخم برداشت، کشته شد؛ اما همه زخم‌ها در جلو بدنش بود؛ از آن رو که به دشمن پشت نکرد. [۲] بدین ترتیب، به گفته ابن ابی‌الحدید، امام حسین کسی است که تسلیم نشدن و زیر بار زور نرفتن را در میان عرب [بلکه در میان همه
″اوس(استاد) عزیز″ پُکی به سیگارِ لایِ انگشتانش زد و کنار پنجره رفت. پرده را کنار زد و به خیابان نگاهی انداخت. نم‌نم بارانِ بهاری، عابر‌ین را مجبور کرده بود که چتر بر سرِ خود بگیرند. عده ای هم که چتر نداشتند در کنار ساختمان هایِ بلند راه می‌رفتند که کمتر خیس شوند و تعدادی هم با قبول دست پر لطف و برکت باران، عاشقانه زیر نم‌نم باران قدم بر‌می‌داشتند.- بزار یه خورده هوایِ اتاق عوض بشه.و با گفتن این حرف‌ها، ″اوس‌عزیز″ پنجره را باز کرد. موجِ خ
اللهم الرزقنی شفاعه الحسین..

دریافت

اللّٰهُمَّ إِنِّى أَسْأَلُکَ بِحَقِّ الْمَوْلُودِ فِى هٰذَا الْیَوْمِ الْمَوْعُودِ بِشَهادَتِهِ قَبْلَ اسْتِهْلالِهِ وَوِلادَتِهِ، بَکَتْهُ السَّماءُ وَمَنْ فِیها ، وَالْأَرْضُ وَمَنْ عَلَیْها ، وَلَمَّا یَطَأْ لابَتَیْها ، قَتِیلِ الْعَبْرَةِ ، وَسَیِّدِ الْأُسْرَةِ ، الْمَمْدُودِ بِالنُّصْرَةِ یَوْمَ الْکَرَّةِ ، الْمُعَوَّضِ مِنْ قَتْلِهِ أَنَّ الْأَئِمَّةَ مِنْ نَسْلِهِ ، وَالشِّ

فرهنگ کشور تاجیکستان فرهنگی کهن و غنی می باشد.تاجیکستان در گذشته کشوری مسلمان و جز قلمرو گسترده ایران بوده است به همین دلیل آداب و رسوم مردم تاجیکستان ارتباطی نزدیک و جدانشدنی با ایرانیان دارد.
آداب ورسوم مردم تاجیکستان:مردمان تاجیک از گذشته دور به دلیل این که شغل بیشتر آنان کشاورزی بوده است سخت کوشی و نا امید نشدن در ذات آنان نهادینه شده است.آنان با ایمان هستند و صداقت و حسن نیت را پایه ی فعالیت های خود قرار می دهند. به دلیل وطن پرستی  مرد
روزی که فهمیدم اعتماد به نفس خودم را از دست داده ام، در خود شکستم. آیا تو هم از آن دسته از آدم هایی هستی که فکر می کنی فقط باید موفق شوی، بدون اینکه هیچ اشتباهی بکنی. یک موفقیت عالی و منحصر به فرد! من هم به دنبال چنین چیزی بودم. موفقیت و موقعیت عالی. بهترین ها، هرچند سخت و دشوار باشند. زندگی ام پراز آرزو بود. امید و آرزو. به توانایی های خود برای پیشگیری از هر اشتباه و شکستی ایمان داشتم. تمام موفقیت های زندگیم به سختی به دست آمده بودند. من به خودم بی

فناوری بدون سرنشین و پهپاد چیست؟

در زیر ما علم و فناوری هواپیماهای بدون سرنشین را در پشت پهپاد DJI Phantom 3 بررسی می کنیم. ما همچنین در مورد جدیدترین فن آوری های پهپادی از جدیدترین پهپادهای موجود در بازار اطلاعات زیادی داریم.پیوندهای زیادی وجود دارد که می توانید در مؤلفه های مختلف فن آوری پهپاد عمیق تر بخوانید. به عنوان مثال ، در اینجا مقاله اجمالی اجزای پهپاد فوق العاده است. این اطلاعات در مورد اجزای منفردی که در اکثر هواپیماهای بدون سرنشین
روزی که فهمیدم اعتماد به نفس خودم را از دست داده ام، در خود شکستم. آیا تو هم از آن دسته از آدم هایی هستی که فکر می کنی فقط باید موفق شوی، بدون اینکه هیچ اشتباهی بکنی. یک موفقیت عالی و منحصر به فرد! من هم به دنبال چنین چیزی بودم. موفقیت و موقعیت عالی. بهترین ها، هرچند سخت و دشوار باشند. زندگی ام پراز آرزو بود. امید و آرزو. به توانایی های خود برای پیشگیری از هر اشتباه و شکستی ایمان داشتم. تمام موفقیت های زندگیم به سختی به دست آمده بودند. من به خودم بی
انسان‌ها در ٩٩ درصد از تاریخ‌شان، شکارگر و گردآورنده‌ی غذا بوده‌اند!
انسان‌ها در ١٠٠ سال گذشته ٥٠ درصد سنگین‌وزن‌تر و چهار اینچ قدبلندتر از گذشته شده‌اند! 
در ٥٠٠٠ سال تاریخ بشر، تنها یک بیماری ریشه‌کن شده و آن‌هم آبله است!
وقتی کریستف کلمب قاره‌ی آمریکا را کشف کرد، این قاره دارای ٩٠میلیون نفر سکنه بود یعنی یک‌سوم جمعیت جهان را در خود جای داده بود!
لیف اریکسون، نخستین اروپایی بود که بر خشکی آمریکای شمالی قدم گذاشت، تقریباً ٥٠٠ سا
یزید پس از واقعه کربلا درصدد نابودی و شهادت ائمه معصوم (ع) از جمله امام سجاد (ع) بود که پس از سال‌ها ایشان را به شهادت رساند.
پس از واقعه‌ی کربلا، یزید تصمیم گرفت امام سجاد علیه السلام را نیز از میان بردارد. به همین دلیل در ملاقات‌هایی که در کاخ خود با او و سایر اسرا داشت، منتظر بود از او حرفی بشنود که بهانه‌ای برای قتلش باشد.
یک روز امام را به کاخ خود فرا خواند و از او سوالی پرسید. امام در حالی که تسبیح کوچکی را در دستش می‌گرداند، به او پاسخ دا
آیا به سفر اعتیاد پیدا کرده‌اید؟
شاید برای برخی خوشایند نباشد؛ اما سفر کمی شبیه به موادمخدر است. نخستین‌بار که به سفر می‌روید و از آن لذت می‌برید، دوست دارید سفرتان را طولانی‌تر کنید. به مرور علاوه‌بر افزایش طول سفرتان، بر تعداد دفعات آن نیز می‌افزایید. پس از مدتی درمی‌یابید که نمی‌توانید برای دوره‌ زمانی طولانی، سفر را از زندگی روزمره‌تان حذف کنید و در آخر روزی چشم باز می‌کنید و با تمام وجود آثار اعتیاد به سفر را در خود می‌یابید.
یزید پس از واقعه کربلا درصدد نابودی و شهادت ائمه معصوم (ع) از جمله امام سجاد (ع) بود که پس از سال‌ها ایشان را به شهادت رساند.
پس از واقعه‌ی کربلا، یزید تصمیم گرفت امام سجاد علیه السلام را نیز از میان بردارد. به همین دلیل در ملاقات‌هایی که در کاخ خود با او و سایر اسرا داشت، منتظر بود از او حرفی بشنود که بهانه‌ای برای قتلش باشد.
یک روز امام را به کاخ خود فرا خواند و از او سوالی پرسید. امام در حالی که تسبیح کوچکی را در دستش می‌گرداند، به او پاسخ دا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها